Czy na YouTube da się zarabiać


Czy na YouTube da się zarabiać

Czy na YouTube da się zarabiać

YouTube jest absolutnym gigantem na rynku internetowego wideo.

Wielu ludzi z pewną zazdrością czyta o zarobkach twórców, którzy publikują na tej platformie swoje materiały i smutnieje na myśl o tym, że ta branża jest już zbyt zaawansowana, by samemu spróbować w niej swoich sił.

Jak jest naprawdę? Czy zarabianie na YouTube przez nowych twórców jest jeszcze w ogóle możliwe?

Czy na YouTube da się zarabiać?

Aby udzielić jak najbardziej precyzyjnej odpowiedzi na takie pytanie, trzeba nieco bliżej przyjrzeć się fenomenowi YouTube.

A także powodom, dla których platforma ta okazała się absolutnie bezkonkurencyjna nie tylko w sferze internetowego wideo, ale i wideo w ogóle.

Jeszcze pierwsza dekada XXI wieku to w końcu czasy dominacji telewizji.

Więc co takiego serwis Google był w stanie zaoferować, żeby wyciągnąć ludzi sprzed ekranów telewizorów i usadzić przed ekranami komputerów i telefonów?

Tym czynnikiem bez cienia wątpliwości była autentyczność twórców. Telewizja z natury rządzi się swoimi prawami.

W większości programów publicystycznych panuje ścisły rygor związany z tym, jakich słów można używać i jakie tematy wolno poruszać, a jakie koniecznie trzeba zbywać i odwracać od nich uwagę.

YouTube był domeną amatorów, ale nie w pejoratywnym tego słowa znaczeniu. Ludzie tworzący pierwsze treści na platformie byli stuprocentowymi pasjonatami.

Ich nie interesowało wyłącznie ukazanie swojego punktu widzenia na różne sprawy lub chęć podzielenia się swoją twórczością z odbiorcami z całego świata.

Nikt ich przy tym nie cenzurował – mogli porozumiewać się w wybrany przez siebie sposób.

Dlatego też istnieje pewne grono pierwszych Youtuberów, którzy swoją popularność zbudowali przede wszystkim na wielkich kontrowersjach i wulgarnym stylu bycia.

Zbudowali, ale w tym momencie już kategorycznie nie budują. I na tym polega różnica, która nieco utrudnia sprawę twórcom chcącym zadebiutować w tym roku.

Zarabianie na YouTube nadal możliwe

Zmiany na Youtube

Polityka YouTube zaczęła się zmieniać, od kiedy platforma Google zadecydowała o tym, żeby dzielić się z twórcami przychodami z reklam.

To miało tym samym zachęcić ich do publikowania treści w wyższej jakości i z większą częstotliwością. To był znakomity układ.

Umożliwił wielu niezwykle kreatywnym osobom porzucenie pracy na etat i skupienie się wyłącznie na swojej twórczości, z korzyścią dla nich i dla platformy.

Czy da się na YouTube zarabiać – reklamodawcy

W relacji YouTube-twórcy był jednak jeszcze jeden podmiot, który z czasem zaczął się o kilka kwestii upominać.

Byli nim naturalnie reklamodawcy, którzy początkowo kierowali się wyłącznie potencjalnymi wyświetleniami ich reklam.

Jednak po pewnym czasie zrozumieli, że niektórzy twórcy są w swojej sztuce wyjątkowo kontrowersyjni. I reklamowanie się podczas ich show może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych.

Żadna marka nie chce bowiem umyślnie próbować marketingu opartego na kontrowersji. Ponieważ jest to zwyczajnie zbyt ryzykowne i grozi stratami wizerunkowymi.

Reklamodawcy nie życzyli sobie umieszczania swoich reklam przed filmami kontrowersyjnych twórców. Więc YouTube wprowadził zbiór zasad, których twórca musi się trzymać, by jego film mógł zarabiać.

W przypadku złamania takowej film nie był usuwany, ale blokowano w nim reklamy, a więc i wszelki przychód.

Dzisiaj można zatem zrobić karierę na YouTube, ale zarabianie na platformie wymagać będzie mnóstwa cierpliwości i zrozumienia specyfiki tego serwisu.

Jeżeli chcesz sprawdzić na sobie, czy rzeczywiście czerpanie dochodu z YT jest możliwe, przeczytaj również poradnik na tej stronie https://zarabianiewdomu.com/zarabianie-na-youtube/

Sprawdź również co to jest i jak założyć profil zaufany.


Otagowano: , ,

Kategoria: BIZNES

Możliwość komentowania została wyłączona.