Czy na YouTube da się zarabiać


Czy na YouTube da się zarabiać

Czy na YouTube da się zarabiać

Wiele osób zastanawia się, czy na YouTube da się zarabiać prawdziwe pieniądze? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze kwestie dotyczące monetyzacji tego popularnego medium.

YT jest absolutnym gigantem na rynku internetowego wideo.

Wielu ludzi z pewną zazdrością czyta o zarobkach twórców, którzy publikują na tej platformie swoje materiały i smutnieje na myśl o tym, że ta branża jest już zbyt zaawansowana, by samemu spróbować w niej swoich sił.

Jak jest naprawdę? Czy zarabianie na YouTube przez nowych twórców jest jeszcze w ogóle możliwe?

Czy na YouTube da się zarabiać?

Aby udzielić jak najbardziej precyzyjnej odpowiedzi na takie pytanie, trzeba nieco bliżej przyjrzeć się fenomenowi YouTube.

A także powodom, dla których platforma ta okazała się absolutnie bezkonkurencyjna nie tylko w sferze internetowego wideo, ale i wideo w ogóle.

Jeszcze pierwsza dekada XXI wieku to w końcu czasy dominacji telewizji.

Więc co takiego serwis Google był w stanie zaoferować, żeby wyciągnąć ludzi sprzed ekranów telewizorów i usadzić przed ekranami komputerów i telefonów?

Tym czynnikiem bez cienia wątpliwości była autentyczność twórców. Telewizja z natury rządzi się swoimi prawami.

W większości programów publicystycznych panuje ścisły rygor związany z tym, jakich słów można używać i jakie tematy wolno poruszać, a jakie koniecznie trzeba zbywać i odwracać od nich uwagę.

YouTube był domeną amatorów, ale nie w pejoratywnym tego słowa znaczeniu. Ludzie tworzący pierwsze treści na platformie byli stuprocentowymi pasjonatami.

Ich nie interesowało wyłącznie ukazanie swojego punktu widzenia na różne sprawy lub chęć podzielenia się swoją twórczością z odbiorcami z całego świata.

Nikt ich przy tym nie cenzurował – mogli porozumiewać się w wybrany przez siebie sposób.

Dlatego też istnieje pewne grono pierwszych Youtuberów, którzy swoją popularność zbudowali przede wszystkim na wielkich kontrowersjach i wulgarnym stylu bycia.

Zbudowali, ale w tym momencie już kategorycznie nie budują. I na tym polega różnica, która nieco utrudnia sprawę twórcom chcącym zadebiutować w tym roku.

Zarabianie na YouTube nadal możliwe

Zmiany na Youtube

Polityka YouTube zaczęła się zmieniać, od kiedy platforma Google zadecydowała o tym, żeby dzielić się z twórcami przychodami z reklam.

To miało tym samym zachęcić ich do publikowania treści w wyższej jakości i z większą częstotliwością. To był znakomity układ.

Umożliwił wielu niezwykle kreatywnym osobom porzucenie pracy na etat i skupienie się wyłącznie na swojej twórczości, z korzyścią dla nich i dla platformy.

Czy da się na YouTube zarabiać – reklamodawcy

W relacji YouTube-twórcy był jednak jeszcze jeden podmiot, który z czasem zaczął się o kilka kwestii upominać.

Byli nim naturalnie reklamodawcy, którzy początkowo kierowali się wyłącznie potencjalnymi wyświetleniami ich reklam.

Jednak po pewnym czasie zrozumieli, że niektórzy twórcy są w swojej sztuce wyjątkowo kontrowersyjni. I reklamowanie się podczas ich show może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych.

Żadna marka nie chce bowiem umyślnie próbować marketingu opartego na kontrowersji. Ponieważ jest to zwyczajnie zbyt ryzykowne i grozi stratami wizerunkowymi.

Reklamodawcy nie życzyli sobie umieszczania swoich reklam przed filmami kontrowersyjnych twórców. Więc YouTube wprowadził zbiór zasad, których twórca musi się trzymać, by jego film mógł zarabiać.

W przypadku złamania takowej film nie był usuwany, ale blokowano w nim reklamy, a więc i wszelki przychód.

Dzisiaj można zatem zrobić karierę na YouTube, ale zarabianie na platformie wymagać będzie mnóstwa cierpliwości i zrozumienia specyfiki tego serwisu.

Jeżeli chcesz sprawdzić na sobie, czy rzeczywiście czerpanie dochodu z YT jest możliwe, przeczytaj również poradnik na tej stronie https://zarabianiewdomu.com/zarabianie-na-youtube/

Sprawdź również co to jest i jak założyć profil zaufany.


Otagowano: , ,

Kategoria: BIZNES

Możliwość komentowania została wyłączona.