Tym zachwyci nas Irlandia


Tym zachwyci nas Irlandia

Tym zachwyci nas Irlandia

Dla miłośników pięknych widoków oraz cennych zabytków, Irlandia jest atrakcyjnym kierunkiem wyprawy.

Biura podróży już dawno dostrzegły jej potencjał, a wycieczki po tym kraju cieszą się ogromną popularnością. Co koniecznie trzeba zobaczyć w ich trakcie?

Irlandia to przede wszystkim wspaniałe wyspy. Clare kusi typowymi dla tego kraju pubami, z kolei Clear jest wspaniałym miejscem dla każdego ornitologa.

Kuszą wspaniałe zatoki oraz klifowe wybrzeża. Najpiękniejszym klifem, dzięki któremu Irlandia stała się tak atrakcyjna dla miłośników pięknych widoków, jest wielki klif Slieve Leagune.

W Burren czeka kolejna perełka. To wapienne głazy, które w otoczeniu pięknych kwiatów prezentują się wspaniale.

Dublin, Belfast oraz liczne wioski o tradycyjnej zabudowie to kolejne atrakcje, do których odkrywania zachęcają nas biura podróży.

Irlandzkie puby oraz ciekawe festiwale i wydarzenia kulturalne są kolejną zachętą do poznawania tego kraju.

Dzień św. Patryka – patrona Irlandii

Kuszącą porą wycieczki do tego kraju może się okazać marzec, kiedy to Irlandczycy hucznie świętują dzień św. Patryka – patrona Irlandii.

Zachętą do wybrania się na teren tego kraju są również popularne wśród jego mieszkańców wyścigi konne, które mogą dostarczyć każdemu wielu wspaniałych emocji.

Dobrze rozwinięta komunikacja oraz łatwość, z jaką można tu znaleźć noclegi w licznych hotelach i pensjonatach, stanowią kolejną zachętę do poznawania tego państwa.

Turyści mogą tu liczyć na doskonałe warunki pobytu oraz szereg ułatwień. Czekają na nich i lokalne biura podróży, i wypożyczalnie samochodów.

Dzięki nim można urządzać ciekawe wycieczki po najpiękniejszych zakątkach tego kraju i efektywnie wykorzystywać czas spędzany w Irlandii.

Tym zachwyci nas Irlandia – Dublin

Jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Irlandii jest Dublin – miasto pełne ciekawych zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Zwiedzanie Dublina nie może się obejść bez wizyty na tutejszym zamku, którego budowę rozpoczęto w początkach XIII wieku z woli króla Jana z Anglii.

Aż do 1922 roku obiekt ten służył brytyjskiej administracji, dziś w jego murach urzęduje rząd Irlandii.

Ta piękna budowla jest jednocześnie jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych w tym kraju, a jej potężna sylwetka oraz malownicze ogrody robią ogromne wrażenie na zwiedzających.

Dublin zachwyca też potężną katedrą św. Patryka, do której warto zajrzeć z kilku powodów. Jest największy i najwyższy zarazem kościół w całej Irlandii, a jednocześnie wiekowy zabytek, którego dzieje sięgają końca XII wieku.

Jakie atrakcje czekają jeszcze w tym mieście?

Dublin to ciekawe muzea, w gronie których wyróżnia się Muzeum Guinnessa. Założone na terenie zabytkowego browaru, w ciekawy sposób opowiada o dziejach produkowanego tu od połowy XVIII wieku piwa Guinness.

Drugie muzeum, z którego Dublin może być dumny, to Kilmainham Gaol. W istocie jest to dawne więzienie, wykorzystywane m. in. podczas Powstania Wielkanocnego w 1916 roku.

Dla tych, których fascynuje Irlandia oraz dzieje walk tego kraju o niepodległość, wizyta w tej placówce muzealnej bez wątpienia okaże się wspaniałą przygodą.

Dublin ma się czym pochwalić, a wycieczki po tym mieście każdemu z nas sprawią wiele radości.

Tu szybko można się przekonać, jak pięknym i różnorodnym krajem jest Irlandia – państwo, po terenie którego można wędrować w nieskończoność.

Jak więc widać, Zielona Wyspa to nie tylko biznes i interesy. To całe bogactwo natury, krajobrazów, zabytków i kultury.


Otagowano: , ,

Kategoria: BIZNES I PODRÓŻE

Możliwość komentowania została wyłączona.